Belka
Czwartek, 19 Lipca 2018   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

70 lat po tragedii harcerek na jeziorze Gardno....

Data dodania: 2018-07-18
Dziewczynki zaczęły odmawiać "Pod Twoją obronę", potem śpiewały "Serdeczna Matko". I jeszcze krzyk "Mamo, ratuj!". Straszne, makabryczne, tak przejmujące... więcej »
 
 

Widzewa wyścig z czasem. Czy wszyscy piłkarze...

Data dodania: 2018-07-18
Trzy dni przed pierwszym meczem w drugiej lidze trener Widzewa nie wie jeszcze, z których piłkarzy będzie mógł skorzystać. Najgorzej jest z młodzieżowcami. więcej »
 
 

Nowa hala sportowa przy al. Unii oddana, ale......

Data dodania: 2018-07-18
Zakończyła się budowa małej hali sportowej przy al. Unii. W środę została uroczyście otwarta, ale sportowcy będą mogli z niej korzystać dopiero po wakacjach. więcej »
 
 

Rodzina na wczasy, zwierzę na bruk. Łodzianie...

Data dodania: 2018-07-17
Przywiązany do mostu kundelek w pełnym słońcu czekał na swojego właściciela. Strażnicy uwolnili go po kilku godzinach. Teraz pytają: czy ktoś poznaje psa lub jego właściciela? więcej »
 
 

ŁKS musiał błyskawicznie zatrudnić nowego bramkarza

Data dodania: 2018-07-17
Kontuzja Michała Brudnickiego okazała się na tyle poważna, że trzeba było błyskawicznie znaleźć zastępcę. To zawodnik z przeszłością w ekstraklasie. więcej »
 
 

W dłuuuugiej kolejce do kolejki. Rejestracja auta w...

Data dodania: 2018-07-17
Na kilka godzin przed otwarciem łódzkiego Wydziału Komunikacji przy wejściu wciąż ustawiają się długie kolejki. Część systemowych problemów udało się pokonać, ale teraz braku... więcej »
 
 

Gdzie powstanie nowy park? Głosować można przez...

Data dodania: 2018-07-17
Rozpoczyna się głosowanie w sprawie lokalizacji nowego parku kieszonkowego. Do wyboru osiem lokalizacji. Głosować można na platformie Vox Populi. więcej »
 
 

MPK Łódź buduje halę serwisową dla nowoczesnych...

Data dodania: 2018-07-17
Hala do obsługi niskopodłogowych tramwajów MPK Łódź jest w 40 proc. gotowa. Budynek powstaje w zajezdni Telefoniczna. Dzięki niemu lepiej i szybciej serwisowane mają być m.in. nowe ... więcej »
 
 

Mieszkańcom Złotna przeszkadzał hałas z placu...

Data dodania: 2018-07-17
Łodzianin pozywa miasto, bo przeszkadzają mu boisko i odkryta siłownia. A właściwie nie jemu. - Dla chorej córki i wnuka to sąsiedztwo to koszmar! - skarży się ze łzami w oczach. więcej »
 
 

Tajemnicza śmierć na Bałutach. Prokuratura...

Data dodania: 2018-07-17
Prokuratura Łódź-Bałuty prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny znalezionego przez przechodniów u zbiegu ulic Aleksandrowskiej i Chochoła. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1760
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola