Belka
Piątek, 27 Maja 2022   imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Boisko do unihokeja na Młynku już gotowe. To projekt łodzian!

Data publikacji: 2022-04-04, Data modyfikacji: 2022-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Boisko do unihokeja na Młynku już gotowe. To projekt łodzian!

Na Młynku powstało pierwsze w Łodzi boisko do unihokeja. Dzięki Łódzkiemu Budżetowi Obywatelskiemu będą mogli rozgrywać na nim mecze zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Projekt jest realizacją wniosku, który wygrał w 9. edycji ŁBO.

Powstałe na Młynku boisko do unihokeja ma wymiary 38 x 19 m. Zastosowano na nim najnowocześniejszą nawierzchnię sportową typu Courty (o modułowej budowie, wykonaną z polipropylenu), która charakteryzuje się bardzo dobrą amortyzacją i wysoką wytrzymałością. Na boisku znalazły się piłkochwyty, bramki i ławki. Zadbano także o tereny zielone otaczające pole do gry. Koszt inwestycji to ponad 320 tys. zł. Zrealizowano ją dzięki głosom mieszkańców oddanym w Łódzkim Budżecie Obywatelskim.

Unihokej jest sportem drużynowym przypominającym hokej na lodzie, ale rozgrywanym na twardej nawierzchni. Drużyna składa się z pięciu zawodników i bramkarza, a celem gry jest zdobycie większej liczby bramek niż rywale. Z nowootwartego boiska na Młynku korzystać mogą wszyscy miłośnicy tej gry zespołowej - zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Młynek zmienia się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Od 2015 roku na Młynku, dzięki ŁBO, powstały ścieżki piesze i rowerowe, siłownia plenerowa, miejsca grillowe i boisko do siatkówki plażowej, a obok nich stanęły ławki, kosze i siedziska. Na placu zabaw zamontowano nowe zabawki, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wybudowano zupełnie nową przystań, a przy budynku MOSiR charakterystyczne młyńskie koło. Dzięki ŁBO łodzianie mogą korzystać też z nowego sprzętu pływającego - łodzi canoe oraz robiących furorę, nie tylko wśród najmłodszych, rowerów wodnych w kształcie flamingów.

Inwestycje na Młynku kosztowały już około 5 mln zł, a to jeszcze nie koniec. W tym roku na placu zabaw dla dzieci staną dodatkowe zjeżdżalnie, powstanie park pełen przeszkód oraz stacja street workout. Wszystkie te projekty wygrały w ramach 9. edycji ŁBO. 

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Łodzi
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola