Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zaatakował ratownika, zniszczył sprzęt medyczny?...

Data dodania: 2018-12-12
W poniedziałek doszło do dwóch ataków na ratowników medycznych w Łodzi. Jeden z agresorów już usłyszał zarzuty. Drugi - z uwagi na stan zdrowia - nie został jeszcze przesłuchany. więcej »
 
 

Będą światła na ŁKS. Kto wygrał przetarg na...

Data dodania: 2018-12-12
Firma Ada Light z Gostynina zaprojektuje i wybuduje sztuczne oświetlenia na stadionie ŁKS. Na wykonanie prac ma 10 tygodni. więcej »
 
 

Koniec batalii o pl. Zwycięstwa. Naczelny Sąd...

Data dodania: 2018-12-12
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną wojewody łódzkiego w sprawie nazwy pl. Zwycięstwa. To oznacza, że w Łodzi obok parku Źródliska nie będzie już pl. Kaczyńsk... więcej »
 
 

Sztuka współczesna na wyciągnięcie ręki. Dla...

Data dodania: 2018-12-12
Jak przybliżać sztukę współczesną tym, którzy nie widzą, nie słyszą albo mają zaburzenia ze spektrum autyzmu? Muzeum Sztuki w Łodzi znalazło na to sposób. więcej »
 
 

Witold Skrzydlewski, prezes Orła: Klęczę tylko w...

Data dodania: 2018-12-12
Orzeł Łódź ma dostarczyć umowę użyczenia stadionu do czwartku (13 listopada). W przeciwnym razie nie będzie mógł wystartować w przyszłorocznym sezonie. Miejska Arena Kultury i Sp... więcej »
 
 

Ośmiokilometrowy korek na trasie Łódź-Warszawa....

Data dodania: 2018-12-12
Ci, którzy postanowili wybrać się autem z Łodzi do Warszawy, muszą się dziś liczyć ze sporymi utrudnieniami. Na A2 od godziny 6 trwa protest rolników. więcej »
 
 

Przyszłość komunikacji miejskiej w Łodzi...

Data dodania: 2018-12-12
W poniedziałek (10 grudnia) do redakcji "Gazety Wyborczej" zaprosiliśmy siedmioro ekspertów, którzy w praktyce lub naukowo zajmują się komunikacją miejską oraz koleją. Było to dr... więcej »
 
 

Radosław Mroczkowski może odejść z Widzewa....

Data dodania: 2018-12-12
Kolejny klub z ekstraklasy jest zainteresowany zatrudnieniem Radosława Mroczkowskiego. Czy trener może odejść z Widzewa? więcej »
 
 

Jest chętny do przetargu "Tramwaj dla Łodzi". A co...

Data dodania: 2018-12-12
W zamówieniu brakuje jednak sygnalizacji świetlnej na głośnym ostatnio przejściu przez ul. Kopcińskiego, które zostało zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Urzędnicy uspokajaj więcej »
 
 

PGE Skra Bełchatów upokorzona w Katowicach. Pogrom!

Data dodania: 2018-12-12
PGE Skra Bełchatów doznała już piątej porażki w tym sezonie. Tym razem została rozbita przez GKS Katowice, który trudno zaliczyć nawet do ligowych średniaków więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1944
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola