Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Łódź, Łódź-Bałuty, Łódź-Górna, Łódź-Polesie, Łódź-Śródmieście
Belka
Piątek, 17 Sierpnia 2018   imieniny: Anita, Julianna, Jacek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Dźwig nad chodnikiem i placem zabaw. Mieszkańcy...

Data dodania: 2018-08-16
- Żuraw budowlany pracował poza obszarem budowy, nad chodnikiem i zielonym skwerem. Boimy się o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci - alarmują mieszkańcy ul. Gimnastycznej, przy któ... więcej »
 
 

Autobus z jednorożcem promuje Łódź. Zajrzeliśmy...

Data dodania: 2018-08-16
Czarny autobus z podobizną kolorowego jednorożca właśnie wrócił z wybrzeża. Promował Łódź, zachęcał do poszukania tu pracy i przeprowadzki. więcej »
 
 

MPK-Łódź. Niskopodłogowe tramwaje trafią na...

Data dodania: 2018-08-16
Wielkimi krokami zbliża się przebudowa al. Śmigłego-Rydza. To zła wiadomość dla mieszkańców Widzewa i Dąbrowy, ale... dobra dla pasażerów MPK-Łódź z Bałut, Polesia i Śródmi... więcej »
 
 

Ten dom dziecka z Łodzi musi przestać istnieć....

Data dodania: 2018-08-16
Jeszcze cztery miesiące w domu dziecka przy ul. Zuchów mieszkało prawie trzydzieścioro dzieci. - Wystarczyła dobra wola i odrobina pomocy, aby większość dzieci mogła wrócić do kre... więcej »
 
 

Kierowcy MPK-Łódź są najlepsi w Europie? O tym...

Data dodania: 2018-08-16
Marta Kukulska i Sebastian Mlonka będą reprezentować MPK-Łódź na Mistrzostwach Europy Kierowców Autobusów w Berlinie. Konkurować będą m.in. z zespołami z Birmingham, Moskwy, Pary... więcej »
 
 

Zielone Polesie mocno spowalnia. Co z wielkim...

Data dodania: 2018-08-16
W trzy lata po ogłoszeniu programu Zielone Polesie magistrat nie wykona nawet tych inwestycji, które planował na pierwszy rok. A w 2018 roku do odnowy nie trafi żadna nowa ulica. Co dale... więcej »
 
 

Kontrowersyjna akcja protestujących policjantów. Z...

Data dodania: 2018-08-16
"Popieram protest policjantów. Jeżdżę bezpiecznie". Taką błękitno-białą naklejkę będą mogli dostać od czwartku (16 sierpnia) łodzianie od policjantów ruchu drogowego i prew... więcej »
 
 

Najlepszy początek ŁKS w pierwszej lidze. Dawno...

Data dodania: 2018-08-16
Choć w ostatnich dziesięciu latach ŁKS trzykrotnie grał w pierwszej lidze, to nigdy wcześniej nie zaczął sezonu tak dobrze jak obecnie. więcej »
 
 

W pasażu Schillera powstaje reklamowy mural....

Data dodania: 2018-08-16
- Jest kiczowaty i ma za dużo detali - przekonują krytycy malowidła, które powstaje w pasażu Schillera. Zdaniem właścicieli budynku to nie kicz, lecz odwzorowanie rzeczywistości. Czy... więcej »
 
 

Trener Widzewa podjął decyzję w sprawie...

Data dodania: 2018-08-16
Środowy sparing z SMS Łódź miał dać odpowiedź, czy Michał Fidziukiewicz i Riccardo Pasi zostaną zawodnikami Widzewa. Radosław Mroczkowski podjął decyzję. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1799
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola