Belka
Czwartek, 19 Lipca 2018   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Wybuch w Konstantynowie Łódzkim. Płonął...

Data dodania: 2018-07-18
Pracownik gazowni trafił z oparzeniami II i III stopnia do łódzkiego szpitala. Strażacy z czterech jednostek gasili w środę pożar gazociągu w Konstantynowie Łódzkim. więcej »
 
 

Tajemnica morderstwa przy ulicy Aleksandrowskiej....

Data dodania: 2018-07-18
Coraz bardziej zagadkowe wydają się okoliczności śmierci 47-latka, którego odnaleziono w poniedziałek rano pod ogrodzeniem szpitala psychiatrycznego u zbiegu ulic Aleksandrowskiej i Ch... więcej »
 
 

Przyszli na festyn rodzinny i grozili, że będą...

Data dodania: 2018-07-18
18-latek, 19-latek i 31-latek przyszli na boisko sportowe w Widoradzie Dolnym, gdzie właśnie kończył się rodzinny piknik. Chwycili za rozbite butelki i grozili śmiercią napotkanym oso... więcej »
 
 

Tu kręcono "Vabank" i "Papuszę". Dlaczego nikt nie...

Data dodania: 2018-07-18
W dawnym więzieniu w Łęczycy miał już powstać hotel, restauracja, dom pomocy społecznej, szkoła, a nawet zakład produkcyjny. Co roku ściągają tu tysiące turystów, a filmowcy ch... więcej »
 
 

Miasto przebuduje drogę przy archikatedrze....

Data dodania: 2018-07-18
Zarząd Inwestycji Miejskich rozpocznie przebudowę ul. Skorupki przy łódzkiej archikatedrze. Krawężniki zostaną obniżone, aby osoby mniej sprawne fizycznie mogły łatwiej dojść do ... więcej »
 
 

Mała hala przy al. Unii gotowa. Kosztowała 38 mln zł

Data dodania: 2018-07-18
Blisko 38 mln zł kosztowała mała hala na terenie Centrum Sportu przy al. Unii. Pierwotnie miała być oddana w grudniu 2017 roku, ale wykonawca przekazał obiekt miastu siedem miesięcy p... więcej »
 
 

Zielone Polesie w 2018 r. bez nowych inwestycji?...

Data dodania: 2018-07-18
W pierwszym przetargu na remont fragmentu ul. Więckowskiego oferty okazały się zbyt drogie. W drugim było tak samo. Czy to oznacza, że jedyna zaplanowana w tym roku nowa inwestycja na S... więcej »
 
 

Trzy kolejne podstawówki będą korzystać z...

Data dodania: 2018-07-18
Miasto zaapelowało do kuratora oświaty, aby uczniowie z trzech łódzkich podstawówek od września mogli się uczyć w budynkach wygaszanych gimnazjów. W ubiegłym tygodniu kurator zgodz... więcej »
 
 

Pierwsze wypłaty z 300 plus jeszcze w lipcu. Na...

Data dodania: 2018-07-18
Prawie 15 tys. osób w Łodzi złożyło już wnioski o 300 plus. Połowę mniej wypełniło już dokumenty o 500 plus. więcej »
 
 

Groźny wypadek w Starym Młynie w Zgierzu. Na...

Data dodania: 2018-07-18
18 lipca w godzinach porannych runął strop Starego Młyna przy ulicy Długiej w Zgierzu. Na szczęście wszystko wzkazuje na to, że w środku nikogo nie było więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1760
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola