Belka
Poniedziałek, 25 Czerwca 2018   imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Prawie 2 promile i 3 zakazy prowadzenia pojazdów....

Data dodania: 2018-06-25
Prawie dwa promile i trzy zakazy prowadzenia pojazdów miał kierowca, którego zatrzymała czwórka mężczyzn w niedzielę wieczorem w okolicach Bełchatowa. więcej »
 
 

Drogi w Łodzi. Wakacje pod znakiem dużych...

Data dodania: 2018-06-25
Trwa remont ul. Jaracza od ul. Wschodniej do Kilińskiego. Za chwilę robotników będzie można spotkać na ul. Gdańskiej, Rokicińskiej i Tuwima. Wakacje upłyną pod znakiem remontów na... więcej »
 
 

Łódzki producent medali. Medale dla sportowców i...

Data dodania: 2018-06-25
- Każdy projekt jest dla nas wyzwaniem, z którym musimy się zmierzyć, bo organizatorzy muszą mieć wyjątkowe medale na swoje wydarzenie - mówi Bartłomiej Pakuła, właściciel firmy ... więcej »
 
 

Po wystawie w EC1 łódzka agencja MOSQI.TO zbiera...

Data dodania: 2018-06-25
Wystawę "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu" w EC1 obejrzało w Łodzi ponad 70 tys. osób. Ściągnęła ich tam łódzka agencja MOSQI.TO. I teraz zbiera za to nagrody. więcej »
 
 

Zdrowie w Łodzi. Pacjenci w sidłach oszustów...

Data dodania: 2018-06-25
- Nie ma nic złego w suplementacji witamin czy zielarstwie. Problem w tym, że coraz częściej zdarzają się pacjenci, którzy uciekają od konwencjonalnej medycyny, a do nas wracają dop... więcej »
 
 

Szkoły w Łodzi. Dzieci uczą się na dwie zmiany,...

Data dodania: 2018-06-25
Szkoły w Łodzi. Już nawet nie dwu-, a trzyzmianowość grozi uczniom z podstawówki nr 193. Część uczniów miała się przenieść do pobliskiego budynku wygaszanego gimnazjum, ale kur... więcej »
 
 

Hiszpan Daniel Ramirez na testach w ŁKS

Data dodania: 2018-06-25
ŁKS testuje pomocnika z Hiszpanii. To Daniel Ramirez, który w poprzednim sezonie grał w Stomilu Olsztyn. więcej »
 
 

Place zabaw w Łodzi. Najpierw długo zamknięte,...

Data dodania: 2018-06-25
W minioną sobotę ponownie otwarto zamknięte place zabaw w parkach na Olechowie i na Zdrowiu. Z pierwszego z nich zniknęła jednak duża część urządzeń. więcej »
 
 

Tomasz Salski, prezes ŁKS: "ŁKS to projekt...

Data dodania: 2018-06-25
O tym, czym różni się prowadzenie klubu piłkarskiego od prowadzenia firmy oraz czym w przyszłości ma być ŁKS Łódź, opowiada Tomasz Salski, prezes klubu. więcej »
 
 

Policja w Łodzi szuka sprawcy wypadku na...

Data dodania: 2018-06-24
Na alei Rydza-Śmigłego doszło do groźnego wypadku. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, sprawca zbiegł. Policja szuka świadków. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1702
loading...
Kreska
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola