Belka
Czwartek, 19 Lipca 2018   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Widzew wciąż szuka nowych piłkarzy

Data dodania: 2018-07-14
Ostatnim rywalem Widzewa przed rozpoczęciem sezonu będzie GKS Katowice. Trudno będzie jednak wyciągać wnioski, bo kadra wciąż nie jest zamknięta. więcej »
 
 

ŁKS odzyskał skuteczność i rozbił Górnika

Data dodania: 2018-07-14
Piłkarze ŁKS rozpoczęli zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim od ostrego strzelania. Na początek rozbili w sparingu Górnika Polkowice. więcej »
 
 

Kierowca bmw po policyjnym pościgu dostał 72...

Data dodania: 2018-07-14
Policjanci obezwładnili 27-latka po pościgu wszczętym po tym, jak kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. więcej »
 
 

Kolejne remonty dróg w Łodzi. Zmieni się...

Data dodania: 2018-07-13
Łódzcy kierowcy i pasażerowie MPK nie mają chwili wytchnienia. Wakacyjna gorączka remontowa na drogach powoduje, że co chwila na ulicach zmienia się organizacja ruchu i rozkłady jazd... więcej »
 
 

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z łódki...

Data dodania: 2018-07-13
Policja informuje o tragicznym finale poszukiwań 24-letniego mężczyzny, który ostatni raz był widziany nad Zalewem Sulejowskim 6 lipca. W chwili, gdy wyskoczył z łódki. więcej »
 
 

Transatlantyk 2018. Te filmy trzeba obejrzeć!...

Data dodania: 2018-07-13
Nie zabraknie ogólnopolskich premier i nowości, ale wizytówką festiwalu są przede wszystkim zbliżenia na sylwetki wybitnych europejskich filmowców. Co koniecznie trzeba obejrzeć? więcej »
 
 

Zgierz demontuje trakcję najdłuższej linii...

Data dodania: 2018-07-13
Powoli znika ślad po linii tramwajowej Łódź - Zgierz - Ozorków. Tramwaj numer 46 przestał kursować z powodu fatalnego stanu infrastruktury, a pieniędzy na jego modernizację nadal ni... więcej »
 
 

Inwestycje w Łodzi. Ich końca nie widać! Gdzie...

Data dodania: 2018-07-13
Takiego okresu prosperity, z jakim mamy obecnie do czynienia, Łódź nie pamięta od czasów wielkich przemysłowców. więcej »
 
 

Równość po łódzku. Czy ŁKS dostaje od miasta...

Data dodania: 2018-07-13
Czy Widzew naprawdę ma powody, żeby czuć się poszkodowany z powodu gorszego traktowania przez miasto? Tak, ale nie z powodu stadionu... więcej »
 
 

Szpitale psychiatryczne pękają w szwach. Rodzice w...

Data dodania: 2018-07-13
W Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi wszystkie łóżka są zajęte. W kolejce jest 30 pacjentów. To i tak mniej niż w Warszawie. Tam na przyjęcie do Kliniki Psychiatrii Dzieci i Mł... więcej »
 


Strona: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 z 1760
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola