Belka
Czwartek, 19 Lipca 2018   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

"Orient express" - wakacje w Muzeum Miasta Łodzi

Data dodania: 2018-07-16
W czasie wakacji Muzeum Miasta Łodzi zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do muzealnej podróży "Orient expressem". Każdy przystanek to nowe spotkanie z kul... więcej »
 
 

City Trail onTour - zawody biegowe w Łodzi

Data dodania: 2018-07-16
16 lipca w Lublinie rozpocznie się wakacyjny cykl biegów przełajowych CITY TRAIL onTour. Będzie się składał z 10 biegów na 5 km. Zawody zostan... więcej »
 
 

Jak optymalnie korzystać z MPK? Technologia...

Data dodania: 2018-07-16
Przedstawiciele łódzkiego MPK oraz Zarządu Inwestycji Miejskich wspólnie z Inkubatorem Innowacji będą tworzyć uniwersalny system płatności w miastach. więcej »
 
 

Nowe miejsca pracy w Łodzi. Potrzebni głównie...

Data dodania: 2018-07-16
Będą potrzebni programiści, eksperci z dzieciny IT i graficy. Firma Hexagon otworzyła nowe biuro w centrum Łodzi. Na początek planuje zatrudnić kilkadziesiąt osób. więcej »
 
 

Letnia Scena Monopolis w parku Źródliska. Pora na...

Data dodania: 2018-07-16
"Cudowna terapia" to kolejna sztuka, jaka zostanie wystawiona na Letniej Scenie Monopolis. Początek we wtorek o godz. 21 w parku Źródliska. więcej »
 
 

Rozpoczął się remont ulicy Rokicińskiej. Jakie...

Data dodania: 2018-07-16
Drogowcy w poniedziałek rozpoczęli remont ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta. Zamknięto pierwszy odcinek ulicy i wyznaczono objazdy. To dopiero początek utrudnień. więcej »
 
 

Groźny wypadek. Dzieci w szpitalu po czołowym...

Data dodania: 2018-07-16
W niedzielę wieczorem pod Bełchatowem doszło do groźnego wypadku. Czołowo zderzyły się dwa auta osobowe. Do szpitala trafiło pięć osób, w tym dwoje dzieci: czteromiesięczne i czt... więcej »
 
 

Łodzianki czują się dyskryminowane. Powstanie...

Data dodania: 2018-07-16
12 lipca Małgorzata Niewiadomska-Cudak, wiceprzewodnicząca rady miejskiej, złożyła interpelację do Hanny Zdanowskiej. Prosi w niej, żeby przy gabinecie prezydenta miasta powstało now... więcej »
 
 

Dzięki wynalazkowi naukowców Politechniki...

Data dodania: 2018-07-16
Niewidomi zobaczyli już "Damę z łasiczką" czy "Zawieszenie dzwonu Zygmunta". Zamiast kolorów słyszeli fortepian. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali system, który pozwal... więcej »
 
 

Tak będzie wyglądać MeMo - nowoczesna Mediateka...

Data dodania: 2018-07-16
Władze miasta przedstawiły wizualizacje Mediateki Moniuszki, czyli MeMo. Nowoczesna multimedialna biblioteka powstanie w zabytkowej willi Ludwika Meyera. Inwestycja pochłonie ponad 36 mln... więcej »
 


Strona: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 1760
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola