Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Kilka operacji i cały brzuszek w bliznach. Udało...

Data dodania: 2019-01-11
Po operacji Jaś miał tzw. dzień wybudzenia, więc leżał, ale następnego dnia już chciał biegać, chodzić. Doktor był w szoku. więcej »
 
 

Ks. Wojciech Lemański: "Jazgot nad trumną zaczął...

Data dodania: 2019-01-11
Hejt związany z osobą profesora Dębskiego i jego pogrzebem to jest taki smrodek naszych czasów, czyli ostatnich kilkunastu lat w Polsce, w których jazgot nad trumną zaczął być pols... więcej »
 
 

Gastromachina. Specjaliści od burgerów [APETYT NA...

Data dodania: 2019-01-11
Burgery to gastronomiczny "must have", który cieszy się szczególnym powodzeniem. W Łodzi są miejsca poświęcone im w całości. Jednym z nich jest Gastromachina. więcej »
 
 

Trzymam kciuki za nauczycieli. Dzieci powinni uczyć...

Data dodania: 2019-01-11
Nadgodzin w szkole jest sporo, bo brakuje nauczycieli. Zwłaszcza tych młodych. jak przyszedł kandydat na rozmowę, to zrezygnował, gdy usłyszał, ile zarobi. więcej »
 
 

To ma być ogromna zmiana dla pasażerów MPK...

Data dodania: 2019-01-10
Urzędnicy przygotowują przetarg na modernizację najdłużej działającej zajezdni tramwajowej w Łodzi. Trafi tam 30 tramwajów niskopodłogowych. Prezes MPK obiecuje, że poprawi to dzi... więcej »
 
 

Łodzianie ocenili rewolucję w komunikacji...

Data dodania: 2019-01-10
Czy ostatnia reforma siatki połączeń MPK Łódź była dobra czy zła? Na to pytania odpowiedzieli sami pasażerowie. Ankietę MPK Łódź wypełniło blisko 900 osób. więcej »
 
 

Władze Łodzi zapowiadają wielką reformę:...

Data dodania: 2019-01-10
Zmiany w partycypacji społecznej, radach osiedli i budżecie obywatelskim - to trzy główne założenia programu Partycypacja 3.0. - Zależy nam, żeby jeszcze bardziej zaangażować miesz... więcej »
 
 

Pracownicy sądów znów protestują. Tym razem...

Data dodania: 2019-01-10
Rozczarowani efektem, który przyniosły rozmowy związków zawodowych z Ministerstwem Sprawiedliwości pracownicy administracyjni Sądu Okręgowego w Łodzi wyszli z transparentami przed gm... więcej »
 
 

Łódź. Kierowca opla potrącił pieszą i uciekł...

Data dodania: 2019-01-10
23-letni łodzianin potrącił oplem kobietę. Zamiast udzielić jej pomocy, uciekł z miejsca wypadku. Kiedy zatrzymała go policja, okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadze... więcej »
 
 

Wielki odstrzał dzików. Zwierzęta będą chować...

Data dodania: 2019-01-10
- Dzik to inteligentne zwierzę i w końcu zorientuje się, że blisko ludzkich osiedli jest bezpieczniejszy niż w lesie - mówi Kamil Polański, łódzki leśnik. Do niedawna dziki w Łodz... więcej »
 


Strona: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 1980
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola