Belka
Czwartek, 19 Lipca 2018   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Remonty na łódzkich drogach. Których ulic...

Data dodania: 2018-07-15
Przyzwyczailiśmy się do tego, że lato jest czasem nie tylko wakacji szkolnych, ale też wielu zamkniętych ulic, objazdów i utrudnień. Remonty w Łodzi powodują, że korki są takie ja... więcej »
 
 

"Czy stanie Pan po stronie kobiety szarpanej przez...

Data dodania: 2018-07-15
"Czy stanie Pan po stronie wolności od przemocy, wolności słowa, wolności zgromadzeń? Po stronie kobiety szarpanej i popychanej przez Pana zwolenników?" - piszą w liście otwartym d... więcej »
 
 

Matka walczy o Tomka. Bo "dobra zmiana" zabrała mu...

Data dodania: 2018-07-14
Tomek już planuje studniówkę. I maturę w przyszłym roku. Dlatego pyta, czy pójdzie do szkoły we wrześniu. I co ja mam mu powiedzieć? więcej »
 
 

Łódzka uczelnia w pięknym pałacu. Jak się...

Data dodania: 2018-07-14
Zanim wybudowano salę koncertową na Żubardzkiej i Ośrodek przy 1 Maja, przyszli muzycy uczyli się tylko przy Gdańskiej, ale w jednym z najbardziej rozpoznawalnych pałaców Łodzi. Jak... więcej »
 
 

Wandale dewastują cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli

Data dodania: 2018-07-14
Cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli znalazł się pod ostrzałem grupy lokalnych wandali. Zniszczone ogrodzenie, pożar trawy i pomalowane macewy - to tylko przykłady z ostatniego półtor... więcej »
 
 

Premier Morawiecki działa jak automat. Jakby...

Data dodania: 2018-07-14
Są rzeczy, których nie rozumiem i nie będę nawet próbować. Taka na przykład funkcja trygonometryczna, albo ciągi, czy - powiedzmy - istota kwarków. To wiedza tajemna, którą świat... więcej »
 
 

Liga blisko, a ŁKS nieskuteczny. Kolejny mecz bez gola

Data dodania: 2018-07-14
Już od ponad 200 minut piłkarze ŁKS nie potrafią strzelić gola w sparingach. A do startu pierwszej ligi pozostał tylko tydzień. więcej »
 
 

Drogi w Łodzi rozkopane. Jak najszybciej poruszać...

Data dodania: 2018-07-14
Drogi w Łodzi są rozkopane przez wakacyjne remonty. Zamknięte ulice w centrum odczuwają kierowcy i pasażerowie MPK. Jak najlepiej poruszać się po Łodzi? Jak najszybciej dostać się ... więcej »
 
 

Nowe Centrum Łodzi. O jego wyglądzie decyduje...

Data dodania: 2018-07-14
Władze miasta przekonują, że Nowe Centrum Łodzi nie będzie martwą przestrzenią. Jednocześnie niemal cały wpływ na jego wygląd pozostawiają prywatnemu kapitałowi. Czy to błąd? więcej »
 
 

Karolina miała dziurę w sercu wielkości śliwki....

Data dodania: 2018-07-14
Karolina miała dziurę w sercu wielkości śliwki. Usłyszała, że jedynym rozwiązaniem będzie trudna operacja kardiochirurgiczna. Specjaliści z Centrum Zdrowia Matki Polki znaleźli je... więcej »
 


Strona: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 z 1760
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola