Belka
Piątek, 19 Sierpnia 2022   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak wydać 20 milionów?

Data publikacji: 2013-05-04, Data modyfikacji: 2013-05-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Łódź dołączyła do miast, w których o części budżetu zadecydują bezpośrednio mieszkańcy. Kwota, jaką miasto zarezerowaøo na projekty łodzian to 20 milionów zł.

-Żadne z polskich miast posiadających budżety partycypacyjne takiej kwoty jeszcze nie miało. Sami łodzianie zadecydują o tym, na co ją przeznaczyć. Mogą zgłaszać zarówno projekty na swoich osiedlach, jak i te ważne dla całej Łodzi. - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska podczas konferencji prasowej otwierającej cykl spotkań informacyjnych.

Zaplanowano 36 spotkań na łódzkich osiedlach podczas, których łodzianie dowiedzą się jakie projekty mogą zgłaszać i poznają procedurę głosowania. Powinni pamiętać, że projekty muszą mieścić się w zakresie zadań gminy. Wszystkie te kompetencje wymienione zostały na stronie budżet.dlalodzi.info gdzie znaleźć można także całą procedurę budżetu obywatelskiego „krok po kroku" oraz harmonogram spotkań z mieszkańcami.

-Mogą to być najróżniejsze zadania od tych z zakresu kultury, poprzez edukację, skończywszy na drogach i transporcie publicznym. Będziemy pojawiać się na wszystkich spotkaniach, aby odpowiedzieć na pytania mieszkańców - powiedział Borys Martela, przedstawiciel dwóch organizacji prowadzących kampanię informacyjną w imieniu miasta. Są to Stowarzyszenie Topografie oraz Fundacja Normalne Miasto Fenomen.

Projekty zgłaszać można od 30 kwietnia do 30 czerwca br. Więcej informacji o budżecie partycypacyjnym uzyskać będzie można także w punkcie informacyjnym przy ul. Piotrkowskiej 110. (kz)

 

UM Łódź, Źródło artykułu: www.uml.lodz.pl, Autor zdjęć: UM Łódź
 
Komentarze
ni/wa   2013-05-06 09:51:50
naco wydać te miliony ,na pewno na to cholerne skrzyżowanie marszałków ,tam nie można spokojnie przejść przez ulice ,
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola