Belka
Piątek, 27 Maja 2022   imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

To koniec fuszerek! Miasto zrywa umowę na nową drogę łączącą Wschodnią i Sienkiewicza

Data publikacji: 2022-03-24, Data modyfikacji: 2022-03-24
A A AWydrukDrukuj  
 
To koniec fuszerek! Miasto zrywa umowę na nową drogę łączącą Wschodnią i Sienkiewicza

Miasto zrywa umowę z wykonawcą nowej drogi, która ma połączyć ulice Wschodnią i Sienkiewicza w pobliżu budynku TVP Łódź. Przyczyną jest brak pracowników na placu budowy, niezabezpieczony teren i wstrzymanie prac.

Prace przy budowie przebicia wystartowały w czerwcu ubiegłego roku. Jeszcze w grudniu 2021 r. panował tam budowlany zgiełk, ale od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Nie ma robotników, a plac budowy jest nieuporządkowany i niezabezpieczony.

– Ta sytuacja jest dla nas jednoznaczna, dlatego odstępujemy od umowy. Nie możemy godzić się na akceptację takiego stanu. Ale inwestycję zakończymy. Ulice Sienkiewicza i Wschodnia zostaną połączone poprzez przebicie kwartału ulic Narutowicza – Sienkiewicza – Traugutta – Piotrkowska, co usprawni komunikację w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Narutowicza oraz pozwoli na wprowadzenie nowych funkcji wewnątrz dotychczas niezagospodarowanego kwartału. Celem tego projektu jest stworzenie zielonego pasażu z nowymi meblami miejskimi – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Co stanie się teraz z rozkopaną okolicą?

Po zerwaniu umowy nastąpi inwentaryzacja wykonanych prac (wstępne zaawansowanie szacowane jest na ok. 10 proc.) i ogłoszenie kolejnego przetargu. Potrwa to kilka tygodni. Wznowienie robót budowlanych planowane jest na przełom lata i jesieni. Koncepcja przebicia była konsultowana z mieszkańcami i zostanie zrealizowana zgodnie z tymi oczekiwaniami.

Jak ma wyglądać nowa ulica?

Wzdłuż nowych jezdni i chodników pojawią się meble miejskie i oświetlenie. Posadzonych tu zostanie 26 drzew, wśród nich lipy i śliwy oraz krzewy niskie, które będą podlewane przez automatyczny system nawadniania.

W 2023 r. przestrzeń zostanie oddana mieszkańcom.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Łodzi
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola