Belka
Poniedziałek, 16 Lipca 2018   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wielkie dziecięce święto pływania w Łodzi

2017-06-14  
 
Wielkie dziecięce święto pływania w Łodzi

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci oraz rodziców z Łodzi na festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, który odbędzie się już w najbliższą środę 14 czerwca w godzinach 09.30-13.30, na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 149 na ulicy Tatrzańskiej 69A w Łodzi. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas Festiwalu w Łodzi przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać koła hula-hop niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.
Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz 4 technik pływackich w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 149 w Łodzi.

Kinder+Sport „Radość z Pływania” to program propagujący aktywność fizyczną i zmianę podejścia do sposobu organizacji zajęć na basenie. Nauka poprzez zabawę daje większą motywację do wytężonej nauki pływania. Festiwale, organizowane w ramach programu Kinder+Sport, to również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną i rówieśnikami. Organizacja tego wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 149 w Łodzi jest zwieńczeniem całorocznej pracy dzieci na zajęciach pływania i spełnieniem marzeń o uczestnictwie w profesjonalnie zorganizowanych zawodach pływackich - powiedział Maciej Piątkiewicz, instruktor nauki pływania z Łodzi.

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 149 w Łodzi - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa.

Beata Sadowska
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Wyślij SMS

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola