Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Startuje "Tropiciel" - pierwsza internetowa gra miejska

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-07-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Zanim w niedzielę (29.07) o godz. 13 wystartuje pierwsza łódzka (zbiórka uczestników o 12.45 na rynku Starego Miasta) internetowa gra miejska „Tropiciel”, osoby zainteresowane udziałem w grze, będą mogły pobrać ją ze sklepu Google Play(bezpłatnie) już od czwartku, od północy. Wcześniejsze zainstalowanie gry oraz rejestracja w systemie, pozwoli użytkownikowi na punktualne wystartowanie, wraz z uruchomieniem rozgrywki o godz. 13. Sławomir Macias z Biura Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki UMŁ, autor treści merytorycznych zabawy, zachęca do pobrania gry, nie tylko zainteresowanych udziałem w niedzielnej rozgrywce z nagrodami, ale i wszystkich zainteresowanych historią Łodzi i ciekawymi wycieczkami po naszym mieście. Każdy z użytkowników otrzyma losowo wyznaczoną trasę, którą będzie pokonywał wg. wyznaczonych punktów. W każdym kolejnym punkcie na gracza czekać będą pytania o zróżnicowanym poziomie trudności. Dotyczą one historii Łodzi, zarówno tej dawnej, jak i współczesnej, Łodzi filmowej, architektury i lokalnej muzyki. Finałowym punktem dla wszystkich ścieżek gry jest Stajnia Jednorożców. Uczestnicy przez cały czas gry będą mogli sprawdzać swoje postępy i porównywać się z innymi użytkownikami. Jeszcze tego samego dnia, o godz. 16 w pasażu Schillera, 10 najlepszych graczy otrzyma nagrody, w tym trzy nagrody główne. Aplikacja oczywiście będzie działała nie tylko w dniu gry, bo jak podkreśla Sławomir Macias, ma ona pełnić również funkcję promocji dla miasta i popularyzacji historii Łodzi. Gra została przygotowana w ramach współpracy firmy eDialog z Urzędem Miasta Łodzi z okazji 595. rocznicy uzyskania praw miejskich przez miasto Łódź. Tropiciel to platforma dla gier geolokalizacyjnych stworzona przez firmę eDialog. Rozgrywka polega na podążaniu wyznaczoną trasą i meldowaniu się we wskazanych miejscach zgodnie z przygotowanym scenariuszem, który często wzbogacony jest o narrację historyczną bądź przygodową. W lokalizacjach gracze mają do wykonania zadania i pytania na powiązany temat, dzięki którym mogą zdobyć przewagę nad rywalami.

Pełna treść wiadomości na: news-22001
UM Łódź, Źródło artykułu: uml.lodz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola