Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kościuszki Avenue in Łódź: Ignacy Płażewski, Zabudowania fabryczne przy al. Kościuszki w Łodzi, I/4717/20

Data publikacji: 2017-11-12, Źródło artykułu: http://commons.wikimedia.org, Autor zdjęcia: Ignacy Płażewski
 
Fotografia Ignacego Płażewskiego przedstawiająca fragment al. Kościuszki tuż przy skrzyżowaniu z al. Mickiewicza, na którym widać zabudowania dawnej fabryki Adolfa Daubego. Adolf Daube w 1863 r. był właścicielem działki znajdującej się ulicy Piotrkowskiej 171/173, która ciągnęła się aż do ulicy Wólczańskiej. Widoczne na zdjęciu zabudowania powstały około 1910 r., a ostatnim z budynków, który powstał, jest widoczny w tle gmach tkalni znajdujący się przy ulicy Wólczańskiej. Budynek ten łączy w sobie styl modernistyczny z cechami historyzmu. Po II wojnie światowej fabryka została znacjonalizowana i funkcjonowała jako Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego im. Marii Konopnickiej, a następnie "Marko". W 2009 r. zabudowania zostały poddane rewitalizacji i obecnie są siedzibą Centrum Biznesowe „Synergia”.

 


Ignacy Płażewski, Zabudowania fabryczne przy al. Kościuszki w Łodzi, I/4717/20
Ignacy Płażewski, Ogródek letni kawiarni „Agawa” przy al. Kościuszki w Łodzi, I/4720/7
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola