Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rycerska zabawa w Porcie Łódź

Data publikacji: 2015-06-03, Data modyfikacji: 2015-06-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Rycerska zabawa w Porcie Łódź

Jak zostać rycerzem? Co to jest etos rycerski? Dlaczego rycerze tak lubili pojedynki i turnieje? – tego dowiemy się w najbliższy piątek od samych średniowiecznych wojowników, którzy przybędą do naszego miasta na zaproszenie Port Łódź. Edukacyjny projekt oparty na interakcji i zabawie to doskonała rozrywka dla całych rodzin, a jednocześnie możliwość poznania historii i kultury naszych walecznych przodków.

Wszyscy, którzy 5 czerwca br. odwiedzą Port Łódź będą mieli okazję odbyć niezwykłą podróż w czasie i doświadczyć klimatu średniowiecza pierwszych Jagiellonów. W obozie z początku XV wieku, w namiocie rycerskim z chorągwiami i sztandarami powita nas kasztelan i kasztelanowa wraz ze swoim dworem, rycerzami, łucznikami, giermkami, mnichami i skrybami. W obozie krzątać się będą także damy, oczekujące na powrót sławnych rycerzy z pojedynków. Podróżując do średniowiecza będziemy mogli odwiedzić ówczesną czerpalnię papieru, a w skryptorium nauczymy się podstaw pisma gotyckiego wykorzystując rysik i pióro gęsie. Będzie okazja by nauczyć się władać mieczem, a także strzelać z prawdziwego łuku. Chętni będą mogli przymierzyć także strój średniowiecznego wojownika. Niewątpliwą atrakcję stanowić będzie prezentacja broni, jaką posługiwali się rycerze polscy w średniowieczu, a naszą wyobraźnię dodatkowo pobudzą opowieści o dawnych obyczajach, zakonach
i turniejach.

Organizatorzy imprezy zaplanowali dla najmłodszych cykl zabaw i konkursów, które umożliwią dzieciom poznanie w przystępny sposób historii i kultury średniowiecza. Wartości edukacyjne wplecione zostaną w widowiskowe scenki walk rycerskich oraz interaktywne humorystyczne scenki z życia rycerzy i dam.


- Dzieci najchętniej przyswajają wiedzę gdy wiadomości podane są w umiejętny i atrakcyjny sposób. Mamy nadzieję, że organizowane w naszym centrum spotkanie z kulturą rycerską i czasami średniowiecza stanie się niezwykłą przygodą i atrakcyjną lekcją historii. Możliwość doświadczenia atmosfery dawnych czasów dzięki widowiskowej scenografii będzie na pewno niezapomnianą zabawą i być może zaowocuje także fascynacją i dalszym pogłębianiem wiedzy na temat naszej historii.- mówi Emilia Lange – Cichocka, menadżer marketingu Port Łódź.

Projekt edukacyjno – zabawowy realizują członkowie bractwa rycerskiego Chorągwi Czarnego Rycerza oraz profesjonalni aktorzy i animatorzy.
Port Łódź zaprasza wszystkich chętnych adeptów rycerskiego fechtunku do wspólnej zabawy 5 czerwca w godzinach 10:00 – 21:00. Event odbędzie się na patio centrum handlowego. Wstęp na wszystkie atrakcje i pokazy jest bezpłatny.

Biuro prasowe Port Łódź
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
łódzki wschodni

Powiat łódzki wschodni – utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie łódzkim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Łódź. Samo miasto Łódź stało się miastem na prawach powiatu. Do powiatu należą gminy: Koluszki, Rzgów, Tuszyn, Andrespol, Brójce, Nowosolna.

Bogactwo kulturowe ziem wynika z wielonarodowej struktury lokalnej społeczności, która zamieszkiwała je w przeszłości. Uwagę warto zwrócić także na bogactwo przyrodniczych krajobrazów. Bez wątpienia uprzyjemnią one rowerowe wycieczki i wędrówki amatorów grzybobrania. Pomimo malowniczych widoków turystyka na terenie powiatu nie jest rozwinięta. Tereny powiatu stanowią przede wszystkim kompleksy leśne. Spacerować można po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, rezerwatach lasu naturalnego i zabytkowych parkach. Na ziemiach powiatu Łódzkiego Wschodniego powstają nowe zabudowania domków letniskowych. Poszczególne gminy dysponują także ośrodkami kolonijnymi oraz Gminnymi Ośrodkami Sportu i Rekreacji.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola